Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pożar złomowiska Tarnowskie Góry Lasowice

 
O godz. 16.54 strażacy odebrali zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca, a także formatkę z Wojewódzkiego Centrum Powiadomienia Ratunkowego o pożarze złomowiska przy ulicy Cmentarnej w Tarnowskich Górach. Gęsty czarny dym widoczny można było dostrzec z daleka. Zapaliło się składowisko złomowanych samochodów. Pojazdy przeznaczone do recyklingu pozbawione były paliwa i gazu. Za to rozprzestrzeniać się ogniu pomagało ogumienie i plastikowe elementy pojazdów. - Samochody składowane są na różnej wysokości. Pożar wystąpił na obszarze 50 x 20 metrów, o nieregularnym kształcie i dlatego trudno teraz wyznaczyć dokładną objętość. Nikt nie został poszkodowany. Przed ogniem udało się uratować budynki na terenie zakładu. Ogień nie przedostał się też poza teren firmy - mówi mł. bryg. Piotr Pichura ze straży pożarnej w Tarnowskich Górach. O godz. 19.35 udało się opanowano sytuację. Ogień się nie rozprzestrzenia. Trwa dogaszanie, które przy tych rozmiarach może jeszcze potrwać kilka godzin. Do tej pory w akcji wzięło udział 29 zastępów straży pożarnej. W tej chwili strażacy nie są w stanie określić przyczyn pożaru. Na miejscu już pracuje policja, która zajmuje się wyjaśnianiem zdarzenia. Harcerze w tym samym czasie mieli dzień ziemniaka. Pojawiały się żarty:,, wżucajmy ziemniaczki, tam mają tylko 1 metrowy ogień, a tu 50!..." I wiele innych. Nikt nie został na szczęście poszkodowany. Źródło: Tarnowskie Góry: Pożar złomowiska przy Cmentarnej [ZDJĘCIA i WIDEO] - Tarnowskie Góry NaszeMiasto.pl + Dziennik zachodni + TVP info 24

 


TELEPORT LIVE
 
Data pliku video: 2018-10-20, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
tarnogórski

Powiat tarnogórski - powiat w województwie śląskim z siedzibą w Tarnowskich Górach. Przynależą do niego gminy: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry, Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg oraz miasta: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry i Zbrosławice.Obszar jest silnie zurbanizowany i zaludniony. Na powierzchni 644 km² mieszka 138 tys osób, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 215 os./km².

Zachwyt turystów budzi Zabytkowa Kopalnia Srebra. Na głębokości 40 m znajduje się tu jedyna w naszym kraju trasa dla turystów gdzie można zwiedzać podziemia kopalni kruszcu, jakim jest srebro. Czekają na nas także wędrówki po skalistych wzgórzach i rekreacja związana z występowaniem na tym obszarze licznych rzek i zbiorników wodnych.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola