Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piąte Centrum Logistyczne firmy Żabka Polska już otwarte

Data publikacji: 2018-06-21, Data modyfikacji: 2018-06-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Piąte Centrum Logistyczne firmy Żabka Polska już otwarte

W środę 20 czerwca br. uroczyście otwarto piąte już Centrum Logistyczne firmy Żabka Polska. Centrum jest zlokalizowane w Szałszy k. Gliwic i będzie zaopatrywać tysiąc sklepów ze Śląska i okolic. Dzięki tej inwestycji w regionie pojawiło się ponad 400 nowych miejsc pracy.

Śląsk atrakcyjnym regionem dla rozwoju firmy Żabka Polska

- Centrum logistyczne w Szałszy k. Gliwic dołączyło do infrastruktury logistycznej naszej firmy, obejmującej centra logistyczne w Plewiskach k. Poznania, w Nadarzynie k. Warszawy, w Będzieszynie k. Pruszcza Gdańskiego oraz w Tychach. Mamy również 21 terminali przeładunkowych. Lokalizacja centrum związana jest z intensywnym rozwojem sieci sklepów Żabka na południu kraju, szczególnie w aglomeracji górnośląskiej i Krakowie. Śląsk to najbardziej uprzemysłowiony i zurbanizowany region w Polsce, bardzo atrakcyjny dla branży handlowej. W wyborze tej konkretnej lokalizacji kluczowa była możliwie mała odległość z nowego centrum do jak największej liczby naszych sklepów – mówi Katarzyna Słabowska, Dyrektor Logistyki w firmie Żabka Polska. - Docelowo kolejne centrum pozwoli nam usprawnić procesy kompletacji i transportu, a przede wszystkim dynamicznie reagować na potrzeby naszych Klientów, przy intensywnym rozwoju całej sieci – dodaje.

Żabka Polska otwiera sklepy Żabka na Śląsku już od 1999 roku, kiedy to powstawał pierwszy sklep tej marki w Dąbrowie Górniczej. Obecnie zarówno w placówkach jak i obsługujących je Centrach Logistycznych w Szałszy k. Gliwic oraz Tychach firma zapewnia łącznie w tym regionie blisko 3 tys. miejsc pracy.

Wyspecjalizowana logistyka gwarancją dostępności produktów

Centrum Logistyczne w Szałszy to jedno z najnowocześniejszych obiektów tego typu. Całkowita powierzchnia inwestycji wynosi ok. 25 tys. mkw., w tym 4 tys. mkw. powierzchni magazynowej w temperaturze kontrolowanej. W magazynie znajdzie się też miejsce na blisko 18,5 tys. palet. Centrum miesięcznie wysyłać będzie blisko 62 tys. koszy chłodniczych, 20 tys. palet, 16 tys. kontenerów mroźniczych i obsługiwać dostawy do tysiąca sklepów miesięcznie z całej południowej Polski. Obiekt będzie także dodatkowo pełnił rolę mroźni dla ponad 2 tys. sklepów obsługiwanych przez Centrum Logistyczne w Tychach.

Dzięki kolejnym inwestycjom oraz konsekwentnemu rozwojowi pionu logistycznego w zakresie innowacyjnego podejścia do procesów w łańcuchu dostaw w sieci convenience każdego dnia, Żabka gwarantuje Klientom dostępność produktów w ponad 5 tys. sklepów w całej Polsce. Bardzo atrakcyjne lokalizacje w centrach miast i godziny otwarcia sklepów to wyzwania dla sieci, które determinują Żabkę do jeszcze większej efektywności i realizacji dostaw do sklepów w 24h przez 6 dni w tygodniu.

Żabka Polska spełnia najwyższe, międzynarodowe standardy

- System magazynowy naszej firmy to dokładne odzwierciedlenie standardów naszej obsługi – możliwie najkrótsza ścieżka realizacji zamówienia do sklepu, to klucz do sukcesu. Logistyka to codzienne wyzwania i cykliczne usprawnianie, dostosowywanie procesów do zmieniającego się otoczenia. Efektywny łańcuch dystrybucji w Żabkach to podniesienie komfortu życia milionów Polaków, którzy robiąc zakupy w naszych placówkach znajdują na półkach to, czego szukają – mówi Katarzyna Słabowska, Dyrektor Logistyki w firmie Żabka Polska.

Rezultatem konsekwentnych działań firmy Żabka Polska, mających na celu udoskonalenie wszystkich procesów, które składają się na zakup, magazynowanie i dystrybucję produktów najwyższej jakości, jest prestiżowy certyfikat ISO 22 000:2005, potwierdzający zapewnienie bezpieczeństwa żywności oraz ISO 14 001:2015 będący gwarancją troski o środowisko naturalne. Renomowane certyfikaty świadczą o wysokiej dbałości firmy o jakość żywności, co przekłada się na lojalność i zaufanie Klientów, zwłaszcza tych zainteresowanych szeroką ofertą produktów świeżych jak np. kanapek jednodniowych.

Żabka Polska regularnie podejmuje działania mające na celu ochronę środowiska, zmierzające do ograniczenia zużycia zasobów naturalnych, zmniejszenia emisji zanieczyszczeń czy ochrony bioróżnorodności. Potwierdza to działaniami takimi jak m.in. segregacja odpadów, zmniejszenie zawartości oleju palmowego w portfolio produktów marki własnej, wdrożenie automatycznego systemu zarządzania zasilaniem baterii trakcyjnych wózków widłowych czy zastosowanie oświetlenia LED.

Żabka Polska Sp. z o.o., Źródło artykułu: Żabka Polska Sp. z o.o., Autor zdjęć: Żabka Polska Sp. z o.o.
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
tarnogórski

Powiat tarnogórski - powiat w województwie śląskim z siedzibą w Tarnowskich Górach. Przynależą do niego gminy: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry, Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg oraz miasta: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry i Zbrosławice.Obszar jest silnie zurbanizowany i zaludniony. Na powierzchni 644 km² mieszka 138 tys osób, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 215 os./km².

Zachwyt turystów budzi Zabytkowa Kopalnia Srebra. Na głębokości 40 m znajduje się tu jedyna w naszym kraju trasa dla turystów gdzie można zwiedzać podziemia kopalni kruszcu, jakim jest srebro. Czekają na nas także wędrówki po skalistych wzgórzach i rekreacja związana z występowaniem na tym obszarze licznych rzek i zbiorników wodnych.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola