Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Środa, 23 Lipca 2025   imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Bezpieczeństwo to nie tylko patrole policji

Data publikacji: 2013-12-11, Data modyfikacji: 2013-12-11
A A AWydrukDrukuj  
 

Taki wniosek nasuwa się po wczorajszej zorganizowanej w Pałacu w Rybnej konferencji pt. „Bezpieczeństwo lokalne- problemy i wyzwania”.

Prof. Bogdan Kosowski, były dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego  i wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy wskazał, że postrzeganie bezpieczeństwa i jego analizowanie jest sprawą indywidualną. - Wszystko zależy od tego, co wynieśliśmy z domu i najbliższego otoczenia, bo to tam uczymy się pewnego rodzaju odruchów  i stosunku do spraw związanych z porządkiem – także moralnym – tłumaczył naukowiec wskazując, że najważniejszym elementem zapobiegania  jest odpowiednia profilaktyka.

Podobnego zdania był podinsp. Andrzej Wystalski, komendant Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach, który razem z panem profesorem  i księdzem prałatem Eugeniuszem Bieńkiem i ppłk. Romanem Nowogrodzkim,  szefem WKU w Gliwicach wziął udział w debacie.

 - Ważne jest, aby uwrażliwiać mieszkańców na to, co dzieje się wokół – dodał podinsp. Andrzej Wystalski, komendant Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. – Każdy z nas musi mieć nawyk, aby samodzielnie reagować i informować odpowiednie służby w sytuacjach, w których dzieje się coś niepokojącego czy niebezpiecznego.

Wczorajsza debata była tradycyjnym podsumowaniem roku  w tematach bezpieczeństwa. O ile klasyczne posumowanie powinno było zadowolić wszystkich, ilość tematów poruszanych w debacie rosła z każdą minutą, przez co dramatycznie zmniejszała ilość czasu na ich pogłębienie i analizę. Właśnie dlatego burmistrza Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech zaproponował zorganizowanie osobnego spotkania roboczego.

- My, jako urząd miasta to zorganizujemy – czekam na propozycje daty i programu – powiedział burmistrz.

Po debacie przedstawiciele wszystkich instytucji współpracujących z miastem w kwestiach bezpieczeństwa wzięli udział w tradycyjnym spotkania opłatkowym. Przedtem sześciu osobom wręczono medale Ministra Obrony Narodowej za Zasługi Dla Obronności Kraju. Odznaczenia przyznano: Ryszardowi Jegielliczowi, członkowi zarządu spółki Remondis, Piotrowi Skrabaczewskiemu, Zastępcy Burmistrza Miasta ds. Gospodarczych, Markowi Jaworskiemu, radnemu tarnogórskiej Rady Miasta, Dorocie Paruzel, kierowniczce miejskiego Referatu Księgowości Budżetowej, Marcinowi Orawcowi, naczelnikowi OSP Florian w Strzybnicy  oraz Andrzejowi Kielakowi, zakładowemu Komendantowi Obrony Cywilnej   w spółce Intergaz.

 

UM Tarnowskie Góry, Źródło artykułu: www.tarnowskiegory.pl, Autor zdjęć: UM Tarnowskie Góry
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
tarnogórski

Powiat tarnogórski - powiat w województwie śląskim z siedzibą w Tarnowskich Górach. Przynależą do niego gminy: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry, Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg oraz miasta: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry i Zbrosławice.Obszar jest silnie zurbanizowany i zaludniony. Na powierzchni 644 km² mieszka 138 tys osób, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 215 os./km².

Zachwyt turystów budzi Zabytkowa Kopalnia Srebra. Na głębokości 40 m znajduje się tu jedyna w naszym kraju trasa dla turystów gdzie można zwiedzać podziemia kopalni kruszcu, jakim jest srebro. Czekają na nas także wędrówki po skalistych wzgórzach i rekreacja związana z występowaniem na tym obszarze licznych rzek i zbiorników wodnych.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola