Antonina Kozik, Emilia Skowronek, Dyoniza Szewerda, Kazimiera Kuna, Zofia Wawrzyczek, Elżbieta Wajda i Wanda Kowalska przekroczyły 90 rok życia i dołączyły do grona najstarszych Tarnogórzanek. W styczniu swoje urodziny świętował także Pan Antoni Lechowski, który ukończył w tym roku 95 lat. Dostojnych Jubilatów odwiedzili urzędnicy z życzeniami i upominkami. Pani Antonina ma trójkę dzieci i doczekała się szóstki wnucząt. Pracowała w GS-Świerklaniec. Zajmowała się także dziewiarstwem.
Szóstką prawnuków chwali się Pani Emilia Skowronek. O jednego prawnuka więcej ma Pani Elżbieta Wajda. Pani Ela pracowała w szwalni i do dziś, pomimo wieku, cieszy się dobrym zdrowiem. Kazimiera Kuna z pasją rozwiązuje krzyżówki. Przez wiele lat pracowała w Głównym Instytucie Górnictwa w Katowicach. Z zawodu jest chemikiem. Ukończyła Uniwersytet w Łodzi i Politechnikę w Gliwicach. Krzyżówki uwielbia rozwiązywać także Pani Zofia. To jednak nie wszystko. Pani Zofia czyta książki – głównie kryminały, haftuje i szyje. Mówi po francuski i niemiecku. Jubilatom z Tarnowskich Gór życzymy dobrego zdrowia i wszelkiej pomyślności, a zamiast tradycyjnego sto lat – podnosimy poprzeczkę i życzymy dwieście lat.
![]() |
Powiat tarnogórski - powiat w województwie śląskim z siedzibą w Tarnowskich Górach. Przynależą do niego gminy: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry, Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg oraz miasta: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry i Zbrosławice.Obszar jest silnie zurbanizowany i zaludniony. Na powierzchni 644 km² mieszka 138 tys osób, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 215 os./km². Zachwyt turystów budzi Zabytkowa Kopalnia Srebra. Na głębokości 40 m znajduje się tu jedyna w naszym kraju trasa dla turystów gdzie można zwiedzać podziemia kopalni kruszcu, jakim jest srebro. Czekają na nas także wędrówki po skalistych wzgórzach i rekreacja związana z występowaniem na tym obszarze licznych rzek i zbiorników wodnych. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola