Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcejRozumiem
Belka
Piątek, 25 Lipca 2025   imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Na ulicy Radosnej jest cieplej, wygodniej i taniej

Data publikacji: 2013-12-11, Data modyfikacji: 2013-12-11
A A AWydrukDrukuj  
 

Nawet o 40 procent mogą zmniejszyć się opłaty za ogrzewanie w sześciu budynkach MTBS przy ul. Radosnej dzięki zakończonej właśnie termomodernizacji. Wczoraj oficjalnie zakończono warte 600 tysięcy złotych złotych prace.

- Nie wiemy, jaki przyjdą rachunki, ale już teraz po licznikach widzę, że zużycie gazu jest mniejsze – przyznała Anna Podgórska, mieszkanka domu nr 50, jednego z sześciu ocieplonych właśnie budynków. 

Od września wszystkie, oprócz docieplenia, otrzymały nie drażniące oka szare elewacje z niewielkimi kolorowymi elementami.

- Mnie najbardziej podoba się mój, seledynowy – śmiała się pani Anna.

W ramach prac  w pochodzących z lat 70., należących kiedyś do Tagoru budynków Międzygminne Towarzystwo Budownictwa Mieszkaniowego w Tarnowskich Górach doociepliło dachy i ściany, wymieniło okna na klatkach i piwnicach, zaizolowało też fundamenty. Dzięki temu znacznie poprawił się tzw. wskaźnik izolacyjności termicznej budynków. 

- Teraz wszyscy będą przychodzili się do was ogrzać – żartował podczas odbioru inwestycji Franciszek Paśmionka, prezes MTBS.

- Prace wykonane przez spółkę cieszą, bo powodują, że w naszym mieście jest ładniej i czyściej, a mieszkańcy zaoszczędzą – komentował Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór. 

Wykonane prace były możliwe dzięki pokrywającej prawie połowę kosztów pożyczce z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na tym nie koniec prac termomodernizacyjnych wykonywanych obecnie przez MTBS. Za sześć milionów złotych firma unowocześni 10 obiektów w centrum miasta. W czterech z nich do jesieni 2015 roku zainstalowane zostanie centralne ogrzewanie zasilane z sieci, we wszystkich dziesięciu wykonane będzie docieplenie.

UM Tarnowskie Góry, Źródło artykułu: www.tarnowskiegory.pl, Autor zdjęć: UM Tarnowskie Góry
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
tarnogórski

Powiat tarnogórski - powiat w województwie śląskim z siedzibą w Tarnowskich Górach. Przynależą do niego gminy: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry, Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg oraz miasta: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry i Zbrosławice.Obszar jest silnie zurbanizowany i zaludniony. Na powierzchni 644 km² mieszka 138 tys osób, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 215 os./km².

Zachwyt turystów budzi Zabytkowa Kopalnia Srebra. Na głębokości 40 m znajduje się tu jedyna w naszym kraju trasa dla turystów gdzie można zwiedzać podziemia kopalni kruszcu, jakim jest srebro. Czekają na nas także wędrówki po skalistych wzgórzach i rekreacja związana z występowaniem na tym obszarze licznych rzek i zbiorników wodnych.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola