Belka
Piątek, 16 Maja 2025   imieniny: Andrzej, Małgorzata
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

„Nowe kierunki profilaktyki uzależnień i zdrowia psychicznego”

Data publikacji: 2013-10-23, Data modyfikacji: 2013-10-28
A A AWydrukDrukuj  
 

Konferencja skierowana dla pracujących z osobami uzależnionymi oraz potrzebującymi terapii odbędzie się w piątek w Tarnogórskim Ośrodku Terapii Uzależnień Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej oraz w Tarnogórskim Centrum Kultury.

Początek pierwszej części konferencji o godz. 10.00 w Ośrodku mieszczącym się przy ulicy Karłuszowiec 11, o 11.30 w TCK zaplanowano szereg wystąpień. Wśród nich omówienie współpracy organizacji zajmujących się profilaktyką uzależnień z miastem, opis programu wczesnej interwencji wobec młodzieży zagrożonej uzależnieniem, wystąpienie nt. pracy z osobami o niskiej motywacji do zmiany , a także przegląd filmów o uzależnieniach.

 - Konferencja otwarta jest dla wszystkich chętnych a szczególnie dla osób które pracują z młodzieżą i osobami zagrożonymi uzależnieniami – mówi  Piotr Sobczak, dyrektor TOTU SP ZOZ, które organizuje imprezę. Przy okazji  konferencji kierowana przez niego placówka będzie się chwalić zakończoną niedawno przebudową siedziby. Na miejscu za 150 tysięcy złotych (100 tysięcy wyłożył Urząd Miasta)  rozbudowano budynek  m.in. o nową poczekalnię, wyposażono w meble, przy okazji wykonano też nowoczesną sieć komputerową.

– Dzięki niej już teraz jesteśmy w pełni przygotowani do wejścia do planowanego Centralnego Systemu Usług Medycznych – tłumaczy Sobczak. 

 

Program konferencji

Część I

Godz. 10.00

Tarnogórski Ośrodek Terapii Uzależnień Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej SP ZOZ ul. Karłuszowiec 11 w Tarnowskich Górach (Prezentacja Ośrodka po rozbudowie)

 

Część II

Godz. 11.30 - 14.00

Tarnogórskie Centrum Kultury ul. Sobieskiego 7 w Tarnowskich Górach (Konferencja)

1. Otwarcie konferencji - Burmistrz Miasta Arkadiusz Czech

2. Współpraca urzędu Miejskiego z instytucjami i organizacjami w zakresie profilaktyki uzależnień - Kajetan Kansy Pełnomocnik Burmistrza Miasta ds. Rozwiązywania Uzależnień

3. Jak rozumieć profilaktykę zdrowia psychicznego? – Piotr Sobczak Dyrektor TOTU SP ZOZ

4. „FreD goes net” – program wczesnej interwencji wobec młodzieży zagrożonej uzależnieniem – prezentacja efektów 3 lat realizacji programu. – Małgorzata Izydorczyk

5. Świetlica Socjoterapeutyczna – model korektywnego doświadczenia. – Marcin Ziemniewicz

6. Profilaktyka nawrotów uzależnienia  - zagrożenie uzależnieniami behawioralnymi. – Wojciech Twardowski

7. Gdy rezygnacja z alkoholu wydaje się nie możliwa – o pracy z osobami o niskiej motywacji do zmiany oraz redukcji szkód w psychoterapii uzależnień – Ksenia Buchta-Malinowska

8. Prezentacja Stowarzyszenia „Falochron”

9. „Żyć mocniej …?” Tarnogórski Przegląd Filmów o tematyce uzależnień

UM Tarnowskie Góry, Źródło artykułu: www.tarnowskiegory.pl, Autor zdjęć: UM Tarnowskie Góry
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
tarnogórski

Powiat tarnogórski - powiat w województwie śląskim z siedzibą w Tarnowskich Górach. Przynależą do niego gminy: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry, Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg oraz miasta: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry i Zbrosławice.Obszar jest silnie zurbanizowany i zaludniony. Na powierzchni 644 km² mieszka 138 tys osób, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 215 os./km².

Zachwyt turystów budzi Zabytkowa Kopalnia Srebra. Na głębokości 40 m znajduje się tu jedyna w naszym kraju trasa dla turystów gdzie można zwiedzać podziemia kopalni kruszcu, jakim jest srebro. Czekają na nas także wędrówki po skalistych wzgórzach i rekreacja związana z występowaniem na tym obszarze licznych rzek i zbiorników wodnych.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola