Belka
Wtorek, 13 Maja 2025   imieniny: Gloria, Robert, Serwacy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Profilaktyka przede wszystkim

Data publikacji: 2013-10-26, Data modyfikacji: 2013-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 

W Tarnogórskim Ośrodku Terapii Uzależnień Profilaktyki i Pomocy Psychologicznej (TO TU) oraz w Tarnogórskim Centrum Kultury specjaliści rozmawiali o metodach pracy.

Kilkudziesięciu psychologów, pedagogów i pracowników opieki społecznej najpierw zobaczyło przebudowaną siedzibę przez miasto i władze ośrodka siedzibę TO TU.

- Dzięki rozbudowie mamy wreszcie normalną poczekalnię i komputerowe wyposażenie - cieszył się Piotr Sobczak, dyrektor TOTU SP ZOZ wskazując, że dzięki 100 tysiącom złotych od miasta oraz 50 tysiącom własnych placówka przygotowana jest do obsługi Centralnego Systemu Usług Medycznych.

- Ośrodek działa znakomicie, więc pomaganie mu to obowiązek i czysta przyjemność, choć dobrze byłoby, gdyby takie placówki w ogólne nie były potrzebne – mówił podczas otwarcia burmistrz Arkadiusz Czech.

Drugie otwarcie imprezy nastąpiło w TCK, gdzie w czasie konferencji naukowej, gdzie m.in. o współpracy Urzędu Miejskiego z instytucjami i organizacjami w zakresie profilaktyki uzależnień mówił Kajetan Kansy, Pełnomocnik Burmistrza Miasta ds. Rozwiązywania Uzależnień, dyrektor Sobczak opowiadał o profilaktyce zdrowia psychicznego, kolejni goście dali natomiast wykłady o programie wczesnej interwencji wobec młodzieży zagrożonej uzależnieniem, świetlicach i stowarzyszeniach zajmujących się profilaktyką.

- Takie spotkanie to przede wszystkim możliwość wymiany doświadczeń, bo to, co robimy cały czas wymaga konsultacji i nauki – podsumował Sobczak.

Agnieszka Barchan, pedagog z tarnogórskiego Zespołu Szkół Budowlano-Architektonicznych dodała także, że konferencja była ważna z uwagi na zasięg instytucji, których przedstawiciele wzięli w niej udział.

- Jedynie zaangażowanie niektórych szkół mogłoby być większe – komentowała.

Na miejscu była m.in. Elżbieta Krasoń z II LO im. Staszica, która zapowiedziała udział w kolejnym wydarzeniu o podobnym profilu. Najbliższa okazja nadarzy się w listopadzie podczas III Tarnogórskiego Przeglądu Filmów o Tematyce Uzależnień „Żyć mocniej”, który odbędzie się w TCK.

-  Dzieki takim konferencjom zmieniamy się, rozwijamy i przy okazji też promujemy - w końcu nie jesteśmy rozpoznawalni jak Daniel Craig – żartował dyrektor Sobczak.

UM Tarnowskie Góry, Źródło artykułu: www.tarnowskiegory.pl, Autor zdjęć: UM Tarnowskie Góry
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
tarnogórski

Powiat tarnogórski - powiat w województwie śląskim z siedzibą w Tarnowskich Górach. Przynależą do niego gminy: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry, Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg oraz miasta: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry i Zbrosławice.Obszar jest silnie zurbanizowany i zaludniony. Na powierzchni 644 km² mieszka 138 tys osób, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 215 os./km².

Zachwyt turystów budzi Zabytkowa Kopalnia Srebra. Na głębokości 40 m znajduje się tu jedyna w naszym kraju trasa dla turystów gdzie można zwiedzać podziemia kopalni kruszcu, jakim jest srebro. Czekają na nas także wędrówki po skalistych wzgórzach i rekreacja związana z występowaniem na tym obszarze licznych rzek i zbiorników wodnych.   

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola