Mamy wyniki Mistrzostw Miasta Tarnowskie Góry Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych w konkurencjach biegowych.
- Co roku odbywają się przed dworcem różne uroczystości i nie sposób nie zauważyć, jak ten fragment miasta pięknieje - zwrócił uwagę Grzegorz Skarwecki, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach w swoim przemówieniu otwierającym jubileusz 80-lecia Kolejowej Magistrali Węglowej Śląsk-Port.
Baraki, prycze, wagon bydlęcy załadowany walizami i innym dobytkiem witają gości wystawy obozowej otwartej w Muzeum w Tarnowskich Górach.
Pierwsze miejsce i Puchar Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry w judo drużynowo zdobył UKS Judo „AHINSA”, drugie miejsce zajęli zawodnicy Budowlanych Sosnowiec, III miejsce Pałacu Młodzieży Katowice.
„Obozy w dwóch reżimach. Lasowice jako przykład nazistowskiego i komunistycznego systemu obozowego na Górnym Śląsku” to tytuł spotkania historyków – i nie tylko – które rozpocznie się w czwartek o godz 9.30 w Tarnogórskim Centrum Kultury.
Tarnowskie Góry wystawiają się w Poznaniu i Monachium.
Przedszkolaki uczą się języka angielskiego.
W sobotnie wieczory w kościele Ewangelickim na Rynku rozbrzmiewa muzyka - międzynarodowy koncert organowy w wykonaniu solowym w ubiegły weekend a już za tydzień Mariola Brzoska i rodzinny duet gitarowy. 11 października wysłuchamy przedostatniego koncertu z cyklu Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej. Słowo wstępne tradycynie będzie należało do księdza Sebastiana Mendroka, gospodarza koncertów. O kompozycjach i ich autorach opowie słuchaczom Marek Kuc.
Od 1 października zmianie ulega czas pracy Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach. W poniedziałki Urząd będzie czynny w godzinach od 9.00 do 17.00, natomiast w piątki od 7.00 do 15.00. W pozostałe dni tygodnia Urząd będzie czynny w godzinach od 8.00 do 16.00.
Ponad 150 tys. biegaczy z całego świata zjednoczy się, aby zebrać fundusze na poszukiwania metody leczenia przerwania rdzenia kręgowego. Event Wings for Life World Run odbędzie się 4 maja 2014 roku w Poznaniu. Będzie unikatowym wydarzeniem sportowym mającym formę biegu ultramaratońskiego o zasięgu globalnym – poznański event będzie jednym z 50 biegów, odbywających się symultanicznie w ponad 40 innych krajach, na 5 kontynentach. Start wszystkich biegów na całym globie nastąpi w tej samej sekundzie (w naszym kraju punktualnie o 11:00), a rywalizację będzie można śledzić na żywo w internecie i telewizji.
Pierwsze miejsce zajął w nim z dwoma swoimi fotografiami Paweł Kłaczka.
- Widzowie będą mieli wpływ na repertuar - mówił Jakub Pudełko, samozwańczy rzecznik widzów tarnogórskich (jak siebie nazwał twórca Olbrzyma) podczas oficjalnego otwarcia kina 3D w Tarnogórskim Centrum Kultury - Mimo że pomysł DKF się udał, małe kino już nie wystarczało. Po kryzysie lat 90 widzowie zaczęli wracać do kina i trzeba im było coś zaproponować. Po początkowym zachwycie nad multipleksami widzowie zasiedli przy coraz to większych telewizorach. Teraz obserwujemy znowu powrót do kina. Dlatego trzeba było pomyśleć o rozwiązaniu na dużą skalę. Dziś Tarnowskie Góry przeszły rewolucję cyfrową i mają duże kino. Prawdziwego Olbrzyma. A same słowo kino wciąż jest atrakcyjne, pomimo że za jednym kliknięciem mamy dostęp do ogromnej bazy filmów.
![]() |
Powiat tarnogórski - powiat w województwie śląskim z siedzibą w Tarnowskich Górach. Przynależą do niego gminy: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry, Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg oraz miasta: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry i Zbrosławice.Obszar jest silnie zurbanizowany i zaludniony. Na powierzchni 644 km² mieszka 138 tys osób, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 215 os./km². Zachwyt turystów budzi Zabytkowa Kopalnia Srebra. Na głębokości 40 m znajduje się tu jedyna w naszym kraju trasa dla turystów gdzie można zwiedzać podziemia kopalni kruszcu, jakim jest srebro. Czekają na nas także wędrówki po skalistych wzgórzach i rekreacja związana z występowaniem na tym obszarze licznych rzek i zbiorników wodnych. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola