Uczniowie Liceum nr 1 im. Stanisława Staszica w ramach akcji „Mam haka na raka” przeszli we wtorek przez centrum Tarnowskich Gór, ale na tym nie koniec ich akcji edukacyjnej.
Setka licealistów w towarzystwie orkiestry, z okrzykami na ustach, ulotkami w rękach i burmistrzem miasta przy sobie ostrzegała tarnogórzan przed nowotworami.
- Rozdaliśmy wszystkie nasze ulotki, więc do kogoś z pewnością przemówiliśmy – mówili uczniowie, którzy pod hasłem „Miejmy haka na chłoniaka” postanowili zachęcić rówieśników, ale i ludzi starszych do badań profilaktycznych i zdrowego trybu życia.
- Niektórzy dorośli czasami nie ufają młodym, więc może mnie uwierzą - żartował burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech, który przyłączył się do marszu na Rynku.
Młodzież w czasie marszu grała w piłkę, niektórzy z uczniów przebrali się w stroje sportowe a potem , przy okazji siódmej już edycji akcji, utworzyła żywy napis „Mam haka 7”. Dwie ekipy licelistek z klas pierwszych biorących udział w ogólnopolskim programie 22 lutego planują w centrum Tarnowskich Gór zdrowotno-edukacyjną grę miejską.
- Na uczestników w różnych punktach będą czekać zadania i zagadki o tamatyce antynowotworowej – zapowiada Krystyna Duch, koordynatorka akcji.
Szczegółowe zasady zabawy poznamy w przyszłym tygodniu.
- Do zabawy przyłączyć będzie się mógł każdy – bez wiekowych i innych ograniczeń – dodaje Duch.
Więcej o tarnogórskiej edycji akcji: http://tarnowskiegory.pl/articles,article,2163,Staszic_ma_haka_na_raka
Strona internetowa programu „Mam haka na raka”: http://mamhakanaraka.pl/
![]() |
Powiat tarnogórski - powiat w województwie śląskim z siedzibą w Tarnowskich Górach. Przynależą do niego gminy: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry, Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg oraz miasta: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry i Zbrosławice.Obszar jest silnie zurbanizowany i zaludniony. Na powierzchni 644 km² mieszka 138 tys osób, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 215 os./km². Zachwyt turystów budzi Zabytkowa Kopalnia Srebra. Na głębokości 40 m znajduje się tu jedyna w naszym kraju trasa dla turystów gdzie można zwiedzać podziemia kopalni kruszcu, jakim jest srebro. Czekają na nas także wędrówki po skalistych wzgórzach i rekreacja związana z występowaniem na tym obszarze licznych rzek i zbiorników wodnych. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola