W środę 27 listopada o godz. 17.00 w sali kinowej "Małego Olbrzyma" w TCK odbędzie się panel dyskusyjny pt. "Szczepić czy nie szczepić? Postawy rodziców i lekarzy wobec szczepień".
Ostatnie lata przyniosły istotną zmianę jeśli chodzi o podejście do obowiązku szczepień dzieci. Obok zwolenników szczepień, którzy wyznają pogląd, że szczepionki to dobry sposób na ochronienie dzieci i całej populacji przed groźnymi chorobami pojawiła się grupa sceptyczna, która mówi o ignorancji konsekwencji szczepień i wskazuje, że żadne badania nie potwierdziły w 100% bezpieczeństwa szczepień. A stąd już tylko krok od przejęcie przez rodzica czy opiekunka pełnej odpowiedzialności za ochronę zdrowia i życia dziecka. Spróbujmy odczarować klimat publicznej debaty na temat szczepień dzieci. Spójrzmy na temat szczepień racjonalnie, tak, aby rodzice stojący przed dylematem: szczepić, nie szczepić czy szczepić wybiórczo byli świadomi dokonanego wyboru.
Rodzice kierujący się potrzebą ochrony własnych dzieci podzielili się na dwie grupy reprezentujące odmienne podejście do prawnych, etycznych i merytorycznych aspektów szczepień. W trakcie debaty będziemy rozmawiać m.in. na temat: działań profilaktycznych i edukacyjnych skierowanych do rodziców, praw i obowiązku wobec dziecka a także zaufania do informacji na temat szczepień".
Rozmowę z gośćmi i słuchaczami zainaugurują fragmenty filmów dokumentalnych poświęconych tej kwestii.
Na konferencję zorganizowaną przez Tarnogórską Grupę Inicjatyw Prorodzinnych "MobilnaMama.pl" zaproszono następującyh ekspertów:
Głos na TAK
1. Sabina Szafraniec - Prezes Zarządu, Parasol Dla Życia Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom Dzieci Cierpiących Na Skutek Inwazyjnych Chorób Bakteryjnych
2. Lek Med Halina Sobala Sitko - Spec. Pediatra
Głos sceptyczny
1. dr med. Katarzyna Bross - Walderdorff - Homeopatia Klasyczna
2. Przemysław Cuske - Wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP".
![]() |
Powiat tarnogórski - powiat w województwie śląskim z siedzibą w Tarnowskich Górach. Przynależą do niego gminy: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry, Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg oraz miasta: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry i Zbrosławice.Obszar jest silnie zurbanizowany i zaludniony. Na powierzchni 644 km² mieszka 138 tys osób, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 215 os./km². Zachwyt turystów budzi Zabytkowa Kopalnia Srebra. Na głębokości 40 m znajduje się tu jedyna w naszym kraju trasa dla turystów gdzie można zwiedzać podziemia kopalni kruszcu, jakim jest srebro. Czekają na nas także wędrówki po skalistych wzgórzach i rekreacja związana z występowaniem na tym obszarze licznych rzek i zbiorników wodnych. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola