Przy tej okazji najlepsi z nich otrzymali puchary i odznaki. Te ostatnie, jako przyjaciele gołębi i hodowców, dostały też władze miasta.
Złote Odznaki Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych otrzymali: Jolanta Tuszyńska, Piotr Skrabaczewski i Arkadiusz Czech czyli trójka tarnogórskich burmistrzów.
- Wręczenie takich odznak osobom spoza związku miało miejsce po raz pierwszy, ale chcieliśmy uhonorować osoby, które nam pomagają – mówił Piotr Gladki, prezes tarnogórskiego Oddziału PZHGP.
- Cieszę, że szczególnie w czasach komputerów, niezmiennie chce się Wam robić to, co przecież lubicie – dziękował hodowcom Arkadiusz Czech, Burmistrz Tarnowskich Gór, który w podzięce z pracę wręczył puchar hodowcom.
Jego zastępcy przy okazji końca sezonu rozdali puchary, dyplomy i odznaki za zasłużonych dla Związku. Złote odznaki otrzymali: Walter Klisz, Józef Krupa, Stefan Gajda, Zbigniew Bielaszka, Joachim Janus i Gerard Cuber, a srebrne powędrowały do: Henryka Nowaka, Krzysztofa Szmita, Jana Dziuka, Mirosława Koźmina i Józefa Skrzypczyka.
W tarnogórskim oddziale jest obecnie jedna kobieta. Jest nią 17-letnia Sonia Sosnowska.
- Gołębiami „zaraził” mnie tata – wyjaśnia tarnogórzanka, która wczoraj dostała aż dwa wyróżnienia. Powody zajmowania się gołębiami – poza rodzinnymi koneksjami – dziewczyna wyjaśniła prosto: - To cudowne wychowywać je od malutkości a potem obserwować, jak latają. Z tymi ptakami jest prawie tak, jak z dziećmi - żartowała Sonia, która razem z tatą Januszem ma w sumie 180 ptaków.
Kilkadziesiąt nagród w kategoriach ptaków młodych i dorosłych odebrało wczoraj kilkunastu hodowców. Najwięcej, po aż siedem pucharów i trzy patery dostał Grzegorz Materla, wiceprezes ds. lotów oddziału. Zaraz po nim w klasyfikacji medalowej z czterema pucharami znalazł się Otto Potempa.
- W tym roku i tak było słabo, kiedyś zdobywałem tego znacznie więcej – komentował 73-letni hodowca, który ptakami zajmował się już jako dziecko, do hobby powrócił w roku 1990.
- Dopiero na emeryturze znalazłem na to czas, wcześniej ważniejsza była praca i żona – żartował Potempa.
W ramach założonego w 1923 roku oddziału PZHWP nr 159 działa obecnie 148 osób, które są w stanie „puścić” na trasy pięć tysięcy gołębi. najpiękniejsze z nich można było oglądac wczoraj w sali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 6, w której odbyła się impreza.
![]() |
Powiat tarnogórski - powiat w województwie śląskim z siedzibą w Tarnowskich Górach. Przynależą do niego gminy: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry, Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg oraz miasta: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry i Zbrosławice.Obszar jest silnie zurbanizowany i zaludniony. Na powierzchni 644 km² mieszka 138 tys osób, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 215 os./km². Zachwyt turystów budzi Zabytkowa Kopalnia Srebra. Na głębokości 40 m znajduje się tu jedyna w naszym kraju trasa dla turystów gdzie można zwiedzać podziemia kopalni kruszcu, jakim jest srebro. Czekają na nas także wędrówki po skalistych wzgórzach i rekreacja związana z występowaniem na tym obszarze licznych rzek i zbiorników wodnych. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola