Ponad 161 litrów krwi oddali w ubiegłym roku mieszkańcy Tarnowskich Gór.
- Dziękujemy w imieniu własnym, ale przede wszystkim potrzebujących – mówią pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, którego dyrektor Stanisław Dyląg przesłał burmistrzowi Tarnowskich Gór podziękowanie za pomoc w organizacji zbiórki krwi.
Przypomnijmy: krwiobus ustawiony jest zawsze w drugi i czwarty czwartek miesiąca pod tarnogórskim Ratuszem. W ramach tych akcji przez cały 2013 rok do krwiobusu zgłosiło się w sumie 552 honorowych krwiodawców, 359 tarnogórzan oddało ostatecznie krew.
W tym roku „dyżury” krwiobusu odbywają się na tych samych zasadach, a najbliższa wizyta krwiobusu odbędzie sięw czwartek 23 stycznia. Krew można oddawać pomiędzy godziną 13.00 a 17.00.
W tej chwili najbardziej potrzebna jest krew z grupy 0 Rh -, 0 Rh +, A Rh -, B Rh – oraz AB Rh -.
Dane dotyczące harmonogramu, zasad oddawania krwi, stanu zdrowia i innych wymagań stawianych honorowym dawcom krwi znajdują się na stronie RCKiK Katowice pod adresem http://www.rckik-katowice.pl/
![]() |
Powiat tarnogórski - powiat w województwie śląskim z siedzibą w Tarnowskich Górach. Przynależą do niego gminy: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry, Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg oraz miasta: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry i Zbrosławice.Obszar jest silnie zurbanizowany i zaludniony. Na powierzchni 644 km² mieszka 138 tys osób, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 215 os./km². Zachwyt turystów budzi Zabytkowa Kopalnia Srebra. Na głębokości 40 m znajduje się tu jedyna w naszym kraju trasa dla turystów gdzie można zwiedzać podziemia kopalni kruszcu, jakim jest srebro. Czekają na nas także wędrówki po skalistych wzgórzach i rekreacja związana z występowaniem na tym obszarze licznych rzek i zbiorników wodnych. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola