Ewa Trojan wygrała konkurs na szefa placówki i wczoraj oficjalnie objęła urzędowanie.
Związana od 23 lat z kulturą tarnogórzanka wcześniej szefowała Gminnej Bibliotece Publicznej w Świerklańcu, tamtejszemu Gminnemu Ośrodkowi Kultury, pracowała też jako naczelnik świerklanieckiego Wydziału Organizacyjnego, Promocji, Strategii i Rozwoju Gminy. W Tarnogórskim Centrum Kultury nie zamierza zmieniać wiele.
- Kierowana przez Mirosława Błaszczaka placówka działa znakomicie, ja będę starała się utrzymać ten wysoki poziom – wyznaje Trojan zapowiadając, że z dotychczasowej oferty kulturalnej ośrodka nie zniknie nic. Wśród nowych inicjatyw w planie jest szersza współpraca z organizacjami pozarządowymi oraz lepsze dostosowanie czasu pracy TCK do wymagań osób w różnym wieku i o różnych oczekiwaniach.
- Dla emerytów bardziej wygodne pory dnia to być może rano i przedpołudnie, na ofertę dla młodszych lepiej postawić w późniejszych godzinach – wyjaśnia pani dyrektor dodając, że dla rozpoznania potrzeb i preferencji – także czasowych - przeprowadzone zostaną badania opinii.
Generalnym założeniem dyrektor, jaka wygrała w konkursie, w którym wystartowało w sumie 14 kandydatów, jest większe otwarcie TCK na zewnątrz.
- Chcemy bardziej wejść „w miasto”, między innymi na Rynek, aby tam organizować imprezy – tłumaczy Trojan. - W ten sposób uda się być może wykorzystać energię i pomysły drzemiące w tarnogórzanach.
Nowa dyrektorka spotkała się wczoraj w pracownikami TCK.
- Wszyscy mamy wiele pomysłów – wkrótce zobaczymy, co wyniknie z ich połączenia – komentuje Ewa Trojan.
![]() |
Powiat tarnogórski - powiat w województwie śląskim z siedzibą w Tarnowskich Górach. Przynależą do niego gminy: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry, Krupski Młyn, Ożarowice, Świerklaniec, Tworóg oraz miasta: Kalety, Miasteczko Śląskie, Radzionków, Tarnowskie Góry i Zbrosławice.Obszar jest silnie zurbanizowany i zaludniony. Na powierzchni 644 km² mieszka 138 tys osób, co daje gęstość zaludnienia na poziomie 215 os./km². Zachwyt turystów budzi Zabytkowa Kopalnia Srebra. Na głębokości 40 m znajduje się tu jedyna w naszym kraju trasa dla turystów gdzie można zwiedzać podziemia kopalni kruszcu, jakim jest srebro. Czekają na nas także wędrówki po skalistych wzgórzach i rekreacja związana z występowaniem na tym obszarze licznych rzek i zbiorników wodnych. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola